fbpx

Kehaväline viljastamine: IVF ja ICSI

Kehavälise viljastamise abil on sündinud maailmas üle 8 miljoni lapse.

Kehaväline viljastamine (nimetatakse ka kunstlik viljastamine) tähendab, et naise ja mehe seemnerakud pannakse kokku kehaväliselt ja munarakkude viljastamine toimub laboritingimustel. Selleks, et suurendada kehavälise viljastamise õnnestumise tõenäosust stimuleeritakse eelnevalt naise munasarju, et munarakke küpseks korraga rohkem. Munarakud võetakse välja lühikese protseduuri käigus (~15 min), mida nimetatakse munarakkude punktsiooniks. Samal päeval, kui toimub naise munasarjade punktsioon, annab mees kliinikus selleks ettenähtud ruumis oma seemnevedeliku.

IVF

Klassikalise IVF (in vitro fertilization) meetodi puhul pannakse munarakud ja seemnerakud kokku Petri tassil ja tassi kultiveeritakse inkubaatoris, kus on loodud kehale sarnased tingimused. 16-18 tunni möödudes kontrollitakse munarakkude viljastumist ning korrektselt viljastunud munarakke kultiveeritakse edasi, et saaks areneda embrüod. Embrüote arengut jälgitakse laboris 2-6 päeva.

ICSI 

ICSI (intracytoplasmic sperm injection) on kehavälise viljastamise meetod, kus mikroskoobi all valitakse välja üks terve seemnerakk, mis viiakse mikropipeti abil otse munaraku tsütoplasmasse. ICSI meetodit kasutatakse tavaliselt mehepoolse viljatuse korral või kui varasem IVF meetod ei ole soovitud tulemust andnud. ICSI meetodi kasutamine on vajalik ka siis, kui munarakud on eelnevalt külmutatud. Edasine embrüote areng ja jälgimine toimub sarnaselt IVF meetodile.

Tutvu meie hinnakirjaga siin.

KEHAVÄLISE VILJASTAMISE ETAPID:

• Ettevalmistav ravi. Uuringud, analüüsid, munasarjade stimulatsioon

• Munasarjade punktsioon ja seemnerakkude andmine

• Viljastamine (IVF/ICSI)

• Embrüote kultiveerimine (2-6 päeva)

• Embrüo(te) siirdamine

• Rasedustest

Vajalike analüüside nimekiri enne IVFi protseduuri

Embrüo siirdamine

Embrüo siirdamine

Embrüo siirdamise päev sõltub embrüote arengust. Embrüoloog valib siirdamiseks kõige parema kvaliteediga ja arengustaadiumile vastava embrüo(d). Eestis on lubatud siirdada kuni 3 embrüot, kuid tavaliselt on soovitatav siirdada 1 embrüo, et vältida mitmikrasedusega kaasnevaid võimalikke riske. Siirdamisest üle jäänud hea kvaliteediga embrüod on võimalik külmutada.

Meie kliinikus saab soovi korral kasutada embrüo siirdamisel EmbryoGlue’d. See on siirdamislahus, mille abil on võimalik soodustada embrüo kinnitumist emakasse ning seeläbi suurendada rasestumise edukust.

Raseduse tuvastamine

Raseduse tekkimiseks peab embrüo kinnituma naise emaka sisepinnale ehk endomeetriumile. Kahe nädala möödudes peale embrüote siirdamist näitab veretest (hCG), kas embrüo pesastumine on toimunud. Kliinilist rasedust saab tuvastada alates 6. nädalast peale siirdamist.

Kehavälise viljastamise õnnestumine on individuaalne ja sõltub lastetuse põhjustest. Keskmiselt õnnestub ligikaudu 30% protseduuridest.

 

Võtke meiega ühendust, et tulla konsultatsioonile – leiame just Teile sobiva lahenduse!

Esimene kehavälise viljastamise abil sündinud laps, Louise Brown, sündis 1978. aastal Inglismaal.

Fertility Clinic Nordic – abiks väikese ime sünnil

EstoniaRussiaEnglishGermanTurkey