fbpx

Embrüo siirdamine

Embrüo siirdamine võib toimuda erinevatel päevadel. Siirdamiseks hinnatakse embrüoid visuaalselt.

Embrüo siirdamine võib toimuda ükskõik millisel päeval pärast viljastamist, kuid seda eelistatakse teha kas teisel või kolmandal päeval või siis blastotüsti staadiumis viiendal või kuuendal päeval.

Blastotsüsti puhul toimub embrüote loomulik selektsioon, kuna kõik embrüod sellesse staadiumisse jõuda ei pruugi ning seega saab siirdamiseks valida kõige potentsiaalsemad embrüod, suurendades sellega rasestumise tõenäosust. Embrüo kasvatamine blastotsüsti staadiumini on eelistatud ka siirdamiseelse geneetilise diagnoosi (PGD) või embrüo siirdamiseelse sõeluuringu (PGS) protseduuride läbiviimiseks. PGS/PGD testimist oleme eraldi kirjeldanud vastaval leheküljel “Terve embrüo valimine: PGS/PGD”. Geneetiliste testimise teostamine eeldab ka embrüote külmutamist ning siirdamine toimub alles pärast tulemuste saamist ning plaanitavaks siirdamiseks sobivate embrüote sulatamist.

Viljakusravi tulemuste parandamiseks saab teha meie juures ka beREADY endomeetriumi retseptiivsuse testi. Test annab teada, milline on konkreetse patsiendi jaoks optimaalne aeg embrüo siirdamiseks emakasse.

Kõikidel meie kliinikus teostatavatel embrüo siirdamistel kasutatakse Vitrolife EmbryoGlue lahust, mis aitab tõsta rasestumise tõenäosust.

EstoniaRussiaEnglishGermanTurkey