fbpx

Külmutatud embrüo siirdamine ehk FET

Külmutatakse ainult hea kvaliteediga ja arengustaadiumile vastavad embrüod. Külmsäilitamine toimub stabiilsetes tingimustes vedela lämmastiku tünnis -196° C juures.

Külmutatud embrüo siirdamine ehk FET (Frozen Embryo Transfer) tähendab, et embrüo(d) on juba varasemalt külmutatud ning sulatatakse emakasse siirdamise eesmärgil uuesti üles. FET planeeritakse, kui varasem IVF/ICSI protseduur mingil põhjusel ei ole õnnestunud või kui varasemast protseduurist on embrüod külmsäilitusel olnud ning soovitakse saada järgmist last.

Põhjused, miks embrüoid külmutatakse:

• Kui IVF/ICSI protseduurist areneb palju hea kvaliteediga embrüoid, siis on võimalik siirdamisest üle jäävad embrüod külmutada. Fertility Clinic Nordicul on oma biobank, kus saab külmsäilitada sugurakke ja embrüoid.

• Teatud juhtudel, näiteks kui naisel tekib munasarjade hüperstimulatsiooni risk, on soovitatav kõik embrüod külmutada ja siirata näiteks järgmisel kuul, kui naise hormnaalne tasakaal on taastunud.

• Vahel on vajadus enne embrüo(te) siirdamist teostada naisele lisauuringuid (nt emakauuringud).


Kuidas toimub embrüote külmutamine ja säilitamine?

• Külmutatakse ainult hea kvaliteediga ja arengustaadiumile vastavad embrüod.
• Embrüote külmutamiseks kasutatakse kiiret ja efektiivset vitrifikatsiooni meetodit, mis tagab embrüote hea elulemuse. Tavaliselt säilib peale külmutamist ja sulatamist üle 90% embrüotest.
• Embrüod säilitatakse vedela lämmastikuga (-196° C) täidetud tünnides, kus on tagatud külmutatud embrüotele stabiilsed tingimused.
• Eestis võib külmutatud embrüoid säilitada kuni 7 aastat.

Embrüo siirdamine

FET protseduurile ei eelne munasarjade stimulatsiooni, kuid vajalik on emaka ettevalmistav ravi. Teatud juhtudel soovitab arst enne külmutatud embrüo siirdamist kontrollida, millal on naise emakas embrüo kinnitumiseks kõige vastuvõtlikum. Emaka sisepinnakoe ehk endomeetriumi vastuvõtlikkust saab testida beReady ja ERA testide abil.

Embrüo(te) siirdamine on lühike protseduur, mille käigus viib arst peenikese kateeri abil eelnevalt sulatatud embrüo(d) emakasse. Eestis on seaduse järgi lubatud siirdada kuni 3 embrüot, kuid tavaliselt soovitame siirdada 1 või harvem 2 embrüot, et vähendada mitmikrasedusest tulenevaid riske.

Meie kliinikus saab soovi korral kasutada embrüo siirdamisel EmbryoGlue’d. See on siirdamislahus, mille abil on võimalik soodustada embrüo kinnitumist emakasse ning seeläbi suurendada rasestumise edukust.

Loe lähemalt kehavälise viljastamise protseduurist siit. Tutvu kõigi meie teenuste ja töötajatega.

Siirdamine on lühike protseduur, mille käigus viiakse peenikese kateetri abil embrüo(d) naise emakasse.

Fertility Clinic Nordic – abiks väikese ime sünnil

EstoniaRussiaEnglishGermanTurkey