fbpx

Muna- ja seemnerakudoonorlus annab võimaluse uuele elule.

Muna- ja seemnerakudoonorlus annab võimaluse kogeda lapseootust ja täita paljudel oma soovid

Eestis vajab pere loomisel igal aastal abi ligi 25 000 lastetut paari. Doonorsugurakke tuleb kasutada kuni 10 protsendil lastetutest paaridest. Muna- ja seemnerakudoonorlus on paljude paaride jaoks ainuke võimalus lapseootuse kogemiseks ja terve lapse ilmaletoomiseks. Muna- ja seemnerakkude annetamine on Eestis anonüümne. Viljatusravi doonorseemnerakkude ja doonormunarakkudega tohib teostada naisele vanuses kuni 50 aastat (kaasaarvatud).

Munarakudoonoriks tohib olla seaduse järgi täisealine kuni 35 aastane terve naine, seemnerakudoonoriks kuni 40 aastane täisealine terve mees. Meie doonorid on keskmiselt 20-35 aastased. Ühe doonori annetatud rakkudest tohib eostada kuni kuus last.

Kuigi doonorlus on anonüümne, siis doonori kohta avaldatakse retsipiendile vaid üldised bioloogilised ja sotsiaalsed andmed: rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste ja silmade värvus. Neid andmeid kasutatakse retsipiendi jaoks sobiva doonori leidmisel.

Kõik meie doonorikandidaadid läbivad põhjaliku tervisekontrolli ja geneetilised testid. Samuti kontrollitakse doonoreid nakkushaiguste suhtes (HIV, HBV, HCV, syphilis, chlamydia, Neisseria gonorrhoaea, Trichomonas vaginalis, HSV2 Igg, CMV Igg/Igm, HTLV 1,2).

Nõustame ning oleme toeks oma doonoritele kogu doonorlusprogrammis osalemise vältel ning järgselt. Muna- ja seemnerakudoonorluse eest on doonorile seadusega ette nähtud hüvitis.

Eestis on viljatusravi ja doonorrakkude kasutamist reguleerivaks seaduseks Kunstliku viljastamise ja embrüokaitse seadus.

Aktiivne munaraku- ja spermadoonorluse programm!

Meie kliiniku doonorlusprogrammi on oodatud terved noored mehed ja naised, kes soovivad annetada oma sugurakke abivajajatele. Fertility Clinic Nordicul on oma munaraku- ja seemnerakupank ning sobiv doonor leitakse kiirelt.

Sa sobid doonorikandidaadiks, kui:

• oled vanuses 20 – 32 aastat (naised)
•  oled vanuses 20 – 35 (mehed)
•  oled tervislike eluviisidega
•  suguvõsas ei esine geneetilisi haiguseid
•  soovid aidata teisi

Muna- ja seemnerakudoonorluse kandidaadid läbivad vestluse ning arstivisiitide käigus terviseauditi, millest antakse doonorile tagasisidet nende  reproduktiivtervise ja viljakuse kohta.

Kuidas saan doonoriks hakata?

Rohkem informatsiooni leiad munarakudoonorluse protsessist Munarakudoonor.ee lehelt. Kirjutage info@munarakudoonor.ee või helistage +372 607 0017.  Seemnerakudoonorluse programmiga liitumiseks võta ühendust siit.

Meie patsientidel on võimalus valida nii külmutatud rakke kui ka doonoreid värske tsükli jaoks.

Fertility Clinic Nordic – abiks väikese ime sünnil

EstoniaRussiaEnglishGermanTurkey