fbpx

Kuidas tänapäeval lapsi saadakse?

Meie kliiniku patsiendikoordinaator Eerika Eensalu osales 5.-6. oktoobril Kölnis, Saksamaal toimunud pere planeerimise messil Kinderwunsch Tage (otsetõlkes „Lapse soovi päevad“). Eerikal oli suurepärane võimalus suhelda vahetult patsientidega aitamaks neid viljatusprobleemide lahendamisel. Jagame meie lugejatega tema muljeid messilt.

    • Messi peamiseks eesmärgiks oli informeerida nn tavalist inimest, mis on reproduktiivmeditsiini tehnoloogia alal viimastel aastatel muutunud ning missugune viljatusravi meetod sobiks inimesele arvestades just tema anamneesiga. Kuidas/mismoodi oli see messil teostatud?

Eerika: Mulle tundub, et Kinderwunsch Tage ongi väga patsiendikeskne mess just selles mõttes, et nad soovivad viljakusprobleemile pakkuda lahendust sõltuvalt igast patsiendist eraldi. Meie kliinik kuulub rahvusvahelisse NextClinics gruppi ning meile kasutada antud messi alal oli neli nõustamise „kabinetti“, kuhu külastaja sai aja broneerida ning tasuta pool tundi arstiga viljatuse teemadel konsulteerida. Lisaks arstidele oli kohal ka teisi spetsialiste. Meelde jäi nt toidulisandite pakkuja, kellel oli kaasas neli erinevat toidulisandit naistele ja kaks meestele. Nende eesmärk oligi tutvustada erinevate viljakusprobleemidega inimestele, et naistel (ja meestel) on tarvis erinevaid toidulisandeid, mille kaudu toetada viljakust. 

    • Viljatus on enamiku inimeste jaoks teema, millest pigem räägitakse privaatselt arsti kabinetis. Kas messi populaarsus tähendab seda, et ühiskond hakkab tasapisi oma tabudest vabanema?

Eerika: Ma usun küll. Inimestele, kes sellele messile kohapeale tulid ja nägid, et nad ei ole oma probleemiga üksi, mõjus see üritus kindlasti julgustavalt. Ka Kinderwunsch Tage korraldajad, kellega ma kohapeal suhtlesin ütlesid, et tänu ürituse populaarsusele kavatsevad nad aastal 2020 kindlasti kolm korda üritust taas korraldada Saksamaal (Berliin, Münhen, Köln). Samuti laienevad nad Prantsusmaale (Pariis) ja Itaaliasse (Milaano).

    • Millised seminarid või workshopid toimusid messi raames?

Eerika: Meil oli spetsiaalne seminaride ja workshoppide ala nimega „Loona Lounge“, kus toimusid seminarid, elavad arutelud ja workshopid. Lisaks pakuti teed-kohvi. Seminaride lõpus oli võimalik külastajatel täpsemaid küsimusi esitada või oma küsimusi spetsialistidega privaatselt arutada. Seminaridele mahtus osalema korraga ca 30 inimest ning enamuses olid kohad ka kõik täis. Workshoppidest jäi veel meelde jooga ja massaaž, mis toimusid loomulikult oma ala spetsialistide juhendamisel.

    • Korraldajad on püüdnud hõlmata võimalikult laia sihtgruppi, pakkudes külastajaile tutvuda mitte ainult levinumate viljakusravi meetoditega nagu IVF, vaid ka alternatiivsete lapsevanemaks saamise viisidega, nagu näiteks surrogaatlus ja adopteerimine. Kas messi külastaja jäi valikuga rahule ning leidis endale sobiva lahenduse?

Eerika: Kinderwunsch Tage kodulehe andmetel oli kohal ligi 50 erinevat kliinikut. Usun, et iga paar või inimene, kes tuli üksinda, sai sealt mõtteainet, tuge ning palju tasuta materjale ja professionaalset nõu.

    • Piletid järgmisele messile, mis toimub juba 7. – 8. märts 2020 Berliinis, on  saadaval. Kas soovitad meie lugejatel osaleda?

Eerika: Kindlasti. Messi korraldatakse mitu korda aastas eesmärgiga tutvustada külastajatele uuemaid edusamme reproduktiivmeditsiini alal ning samuti on see suurepärane võimalus suhelda isiklikult teiste kliinikute spetsialistidega ja tutvuda lähemalt pakutavate võimalustega.

 

Täname Eerikat huvitava intervjuu ja sissepõike eest globaalsele reproduktiivmeditsiini maastikule!

     
Piltidel on meie esindaja Eerika Eensalu koos NextClinicsi kolleegidega ning samuti Fertilovit toidulisandite pakkujatega.

Hoidke meie tegemistel silma peal ka Facebookis ja Instagramis!

Autorid: Kristi Lehiste, Eerika Eensalu, Inna Ossiptšuk

EstoniaRussiaEnglishGermanTurkey